Jakie kwoty inwestować w zakłady bukmacherskie?

Każdy, kto gra u bukmachera marzy, by wygrać duże pieniądze, które sprawią, że będziemy mogli spełnić jakieś małe zachcianki. By jednak spełnić te marzenia, trzeba przebyć długą drogę, która może być naprawdę trudna.

Zakłady bukmacherskie są dla wielu zwykłą zabawą. Są jednak osoby, które traktują ją bardzo poważnie i wygrywanie zakładów jest ich głównym sposobem zarabiania. To jednak jest niewielka część graczy. Reszta bowiem jest na granicy zysków i strat albo, w najgorszym przypadku, są uzależnieni od hazardu. To olbrzymi problem, ponieważ wtedy ludzie, zamiast przeznaczać pieniądze na ważne rzeczy, przeznaczają je na grę. Warto więc planowanie obstawiania od określenia kwoty, które możemy przeznaczyć na grę w danym okresie. Od tego powinniśmy zacząć tworzenie naszej strategii.

za ile obstawiać mecze
Ile pieniędzy przeznaczyć na obstawianie w zakładach online?

Zakłady nie są najważniejsze

Pytanie „Ile przeznaczyć na grę u bukmachera?” nie ma jednoznacznej odpowiedzi, którą możemy Ci podać. Da się jednak ustalić pewien kompromis, który może pomóc. Fakt, że możemy na zakłady przeznaczyć pewną procentową część swoich przychodów, jest oczywista. Wiadomo, że będzie to inaczej wyglądać u kogoś, kto ledwo wiąże koniec z końcem, a inaczej u osoby, która zarabia ponad 5 tysięcy złotych. Nie tylko pieniądze będą mieć wpływ. Inną ważną rzeczą jest doświadczenie w zakładach i umiejętność trzymania się ustalonej strategii.

Jeśli chodzi o graczy, którzy nie mają dużego doświadczenia, czyli najczęściej osoby młode, często jeszcze studiujące, a nawet uczące się w zwykłych szkołach. Ich dochód nie będzie wysoki, ponieważ nie mają oni najczęściej stałej pracy. To sprawia, że nie będą mogli na zakłady bukmacherskie przeznaczyć olbrzymich środków pieniężnych. Ich budżet będzie wynosić przeważnie od 100 do 300-400 zł. Taki kapitał dla graczy początkujących będzie jednak całkowicie wystarczający na start. Zwłaszcza w czasach, że każdy bukmacher oferuje ciekawe bonusy dla pierwszej wpłaty. To może znacznie zwiększyć nasz budżet.

sts bonus bez depozytu 2020
Darmowy bonus bez depozytu 29 PLN – Kod promocyjny: BETONLINE

Inaczej jest w przypadku osób, które mają już jakiś stały dochód. Osoby pracujące mogą bowiem przeznaczyć na zakłady znacznie większe nakłady pieniężne. Trzeba jednak pamiętać, że powinny to być kwoty, które nie zniszczą naszego budżetu domowego. Sumy, które pozwalają na dochodowe, a jednocześnie bezpieczne zakłady to okolice 1000-2000 zł. To pozwala nam bezproblemowo grać singlami, które nie będą przekraczać 2-5% naszego kapitału. Takim budżetem trzeba jednak dobrze zarządzać.

Nie będziemy brać tutaj pod uwagę graczy zawodowych. Ci bowiem dysponują kapitałami, które wynoszą nawet kilkanaście lub kilkadziesiąt tysięcy. Taka gra to już wyższa liga i początkującymi graczom do niej daleko.

Zasady są najważniejsze

Początkującym wydaje się, że zawodowym graczem może zostać każdy, a wystarczy tylko odpowiednio wysoka kwota. To bardzo głupie myślenie, ponieważ przeciętna osoba, niezależnie od kwot, które może przeznaczyć na granie, nie osiągnie olbrzymich zysków. To działa także w drugą stronę. Wielu profesjonalnych graczy może zachowywać wysoką rentowność, nawet inwestując niewielkie kwoty. Oczywiście, zyski nie będą wtedy oszałamiające, ale nadal będą zyskami. To wszystko dzięki zasadom, które zawodowi gracze uważają za niepodważalne i nigdy, przenigdy, ich nie łamią.

najwyższy bonus w betclic polska 550
Betclic Polska – kod promocyjny na bonus cashback 550 PLN

Kluczowa zasady grania u bukmacherach

1) Odróżniaj zabawę od gry.

Już na samym początku musisz się zastanowić nad tym, czy grasz po to, by zabić nudę lub chcesz trochę emocji w życiu, czy chcesz, by zyski z obstawiania były ich głównym sposobem zarobku. Jeśli chcesz należeć do drugiej grupy, już na samym początku musisz nastawić się na mniejszy, ale systematyczny zysk, a nie na rzadkie, ale duże wygrane.

2) Obstawiaj tylko za wolny kapitał

Nigdy, przenigdy, nie przeznaczaj pieniędzy, które powinieneś wydać na życie, by zasilić swoje konto u bukmachera. Tam powinny znajdować się jedynie kwoty, które nie zaburzą twoje życia. Zakłady nie są bowiem niezbędne do życia i zawsze należy o tym pamiętać.

3) Miej cel dla swojej gry

Zakłady bukmacherskie, tak jak życie, powinny mieć swój cel. Nie możesz zwlekać z jego określeniem, ponieważ bezcelowe obstawianie może narazić Cię na naprawdę duże straty.

4) Nie oczekuj szybkiego zarobku

Zakłady bukmacherskie powinny być traktowane jak inwestycje długoterminowe. Nie możesz nastawiać się, że będziesz ciągle wygrywać wysokie kwoty.  Musisz pogodzić się z tym, że zamiast olbrzymich wygranych będziesz widział niewielkie kwoty, które powoli będą pojawiać się na twoim koncie. Pamiętaj, że pazerność nie jest dobrym towarzyszem gier bukmacherskim.

5) Nauka na błędach to podstawa

Każdy zakład, wygrany czy przegrany, powinien być dla Ciebie czymś, z czego wyciągniesz wiedzę i zyskasz doświadczenie. Jeśli nie będziesz wyciągać wniosków z obstawionych już zakładów, to znak, że na profesjonalne obstawianie nie jesteś jeszcze gotowy.

6) Trzymaj się stawek

Zła passa to nie jedyna rzecz, która może zniszczyć twoje plany dotyczące grania, a nawet sprawić, że zbankrutujesz. Do tego może doprowadzić także uchylanie się od ustalonych stawek. Niezależnie od tego, czy masz dobrą passę, czy też przegrywasz, musisz trzymać się obranej już strategii. Musisz również pamiętać, że częste zmiany strategii nie będą pozytywnie wpływać na twoją rentowność.

Bardzo łatwo typować w zakładach bukmacherskich. Trudniejsze jest wyciąganie zysków z obstawiania. By osiągnąć sukces, musisz mieć nie tylko kapitał, który nie jest tak ważny, jak mogłoby się wydawać, ale także należy kierować się odpowiednimi zasadami. Nawet jeśli nasz kapitał jest niewielki, możemy powoli zwiększać środki na koncie, a co za tym idzie, grać o wyższe stawki.

Nie warto od początku wchodzić na głęboką wodę i obstawiać za duże stawki, ponieważ może to się naprawdę źle skończyć. Nie mówimy tutaj tylko o utracie środków, które masz na koncie, ale, w najgorszych przypadkach, na uzależnieniu od hazardu, które może doprowadzić do bankructwa, a czasami nawet całkowicie zniszczyć życie. Warto więc trzymać się wspomnianych wyżej zasad, które są pewnego rodzaju zabezpieczeniem przed tym smutnym końcem.

Fixy bukmacherskie

Fixy bukmacherskie to inaczej ustawiane mecze, sprzedane spotkania pod bukmacherów, którzy zwykle wystawiają większe kursy na teoretycznie słabsze drużyny. Fixy bukmacherskie to plaga, z którą nikt nie może sobie poradzić.

Promocje bukmacherskie

Back to top button