Najlepsze seriale i programy na Amazon Prime Video

Dzięki dostępowi do sieci, komputerów czy telewizorów możemy liczyć na wiele ciekawych sposobów spędzania czasu wolnego. Jedne osoby stawiają na legalne gry karciane online, inne na gry multiplayer lub single, zaś jeszcze inni na filmy i seriale w serwisach streamingowych. Te ostatnie w tym roku biją rekordy popularności. W naszym kraju największym powodzeniem cieszy się Netflix i HBO GO. Jednak warto także wspomnieć o Amazon Prime Video. Serwis twego giganta online oferuje zarówno własne produkcje, jak i seriale na licencji. Postanowiliśmy sprawdzić kilka z nich.

The Grand Tour

The Grand Tour był jednym z pierwszych wielkich hitów Amazona i jednym z powodów, dla których sporo osób zdecydowało się wykupić abonament. Jeremy Clarkson, Richard Hammond i James May jako nierozerwalne trio przez lata tworzyli grupę prowadzącą kultowy Top Gear. Niestety w wyniku wojny między Clarksonem a producentami BBC program został zdjęty z anteny. Sytuację wykorzystał właśnie Amazon, który zaproponował wspomnianej trójce stworzenie i prowadzenie nowego programu. Tak też narodził się The Grand Tour. Formuła jest tutaj podobna. Znani showmani podróżują po całym świecie, gdzie w różnych ciekawych miejscach testują zarówno nowe, jak i starsze modele samochodów. Oczywiście całość okraszona jest sporą dozą humoru, przez co program ten lubią nawet osoby niekoniecznie zainteresowane motoryzacją. Doczekaliśmy się już 3 pełnych sezonów, zaś 4. został wstrzymany w wyniku pandemii.

The Expanse

Daniel Abraham i Ty Franck stworzyli serię kultowych już książek, które zaczęły się od Przebudzenia Lewiatana. Przenoszą one nas w przyszłość, gdzie ludzkość podzielona jest na mieszkańców Ziemi, Marsa i tak zwanych Pasiarzy (osób urodzonych i żyjących na stacjach kosmicznych). Stacja Syfy wykupiła licencję, po czym stworzyła 3 sezony serialu zatytułowanego Expanse. Niestety po ostatnim sezonie zdecydowała się na zakończenie projektu. Ponieważ serial okazał się jedną z najlepszych telewizyjnych produkcji s-f w historii, mnóstwo fanów podpisało petycję o kontynuację. Tutaj także projekt uratował Amazon. Nie tylko umieścił u siebie dotychczasowe odcinki, lecz nakręcił 4. i 5. sezon. Najnowsza, piąta odsłona zadebiutuje w grudniu 2020 roku. Główną osią w serialu jest napięcie i konflikt rodzący się między Ziemią a Marsem, w który zostają wplątani Pasiarze oraz załoga statku Rocinante pod przywództwem Jamesa Holdena.

Fleabag

Współczesna dziewczyna to jeden z najlepiej ocenianych seriali na Amazonie. Wyprodukowany został przez stację BBC, jednak znajduje się dzięki licencji także na opisywanej przez nas platformie. Ten brytyjski komediodramat to w głównej mierze dzieło Phoebe Waller-Bridge, która nie tylko napisała scenariusz, zajęła się produkcją, lecz i występuje w głównej roli. Główną bohaterką jest młoda dziewczyna, która próbuje na nowo ułożyć sobie życie po tragedii. Przeprowadza się do Londynu, gdzie możemy obserwować jej perypetie. Choć tytułowa Fleabag wydaje się chamska, odpychająca, to jednak z czasem zaczyna zaskakiwać widzów.

The Boys

The Boys to oryginalna produkcja Amazonu, w której mamy do czynienia ze światem z superbohaterami. Problem w tym, że są to postaci często nadużywające swoich mocy oraz pozycji. Jednak wszelkie ich występki są szczelnie ukrywane przez media. Już na początku poznajemy Jacka, którego dziewczyna ginie zabita przypadkiem przez jednego z superbohaterów. Wkrótce chłopak dołącza do grupy kilku osób, które chcą ujawnić prawdę o herosach i zemścić się na nich. Sprawy przybierają jednak nieoczekiwany obrót. Serial doczekał się już dwóch sezonów, zaś kolejny zapowiedziany jest na 2021 rok.

The Marvelous Mrs. Maisel

The Marvelous Mrs. Maisel to chyba najbardziej nagradzany serial Amazonu, który na swoim koncie ma już 3 Złote Globy oraz wiele statuetek Emmy. Przenosimy się tutaj do Ameryki lat 60. XX wieku. Główną bohaterką jest tutaj Miriam „Midge” Maisel. Gdy dowiaduje się, że jest zdradzana przez męża, decyduje się postawić wszystko na jedną kartę i zacząć karierę jako komik sceniczny. Nie będzie to jednak takie proste, albowiem musi przebić się przez środowisko zdominowane przez mężczyzn.

Fixy bukmacherskie

Fixy bukmacherskie to inaczej ustawiane mecze, sprzedane spotkania pod bukmacherów, którzy zwykle wystawiają większe kursy na teoretycznie słabsze drużyny. Fixy bukmacherskie to plaga, z którą nikt nie może sobie poradzić.
Back to top button