Jak warunki atmosferyczne wpływają na wyniki piłkarskie?

Jest wiele czynników wpływających na ostateczne wyniki w ramach piłki nożnej; sportu numer 1 w naszym kraju. Może nie każdy ma tego świadomość, ale jednym z nich są… warunki atmosferyczne. Oczywiście, nie są one tak znaczące, jak np. forma konkretnego klubu. Na pewno jednak tego czynnika nie powinno się bagatelizować…

pogoda w bukmacherce
Jak warunki atmosferyczne wpływają na wyniki piłkarskie?

Dlaczego warto sprawdzać prognozowaną pogodę?

Dobry typer zwraca uwagę tak naprawdę na szereg różnych czynników. Wychodzi bowiem z założenia, że im więcej pracy poświęci na analizowanie konkretnej potyczki, tym będzie miał większe szanse na zanotowanie triumfu (i tym samym na pomnożenie własnych oszczędności). Nie jest to zatem czas stracony. Na szczęście coraz więcej typerów doskonale zdaje sobie sprawę z tego właśnie czynnika. Dlaczego jednak warto zwracać uwagę na prognozowane warunki atmosferyczne?

Nie da się bowiem ukryć, że dzięki temu można rzecz jasna w jeszcze większym stopniu przewidzieć przebieg konkretnego widowiska. Teoretycznie dla obu drużyn warunki są takie same. Często słyszymy takie właśnie stwierdzenie. W przypadku niektórych dyscyplin jest to w dużej mierze zgodne z prawdą. A w futbolu? Niekoniecznie. Niektóre warunki powodują, że np. o wiele łatwiej jest się bronić (i przeszkadzać rywalom w konstruowaniu akcji) niż atakować. W związku z tym ten właśnie czynnik nie powinien być bagatelizowany.

Darmowe 29 PLN bez depozytu w STS

Kod promocyjny: BETONLINE

Należy zatem nie tylko sprawdzać konkretne warunki atmosferyczne, ale także postarać się przewidzieć, której ekipie będzie się przy nich łatwiej grało. Pogoda ma bardzo duże znaczenie wtedy, kiedy spotykają się ze sobą ekipy z dwóch różnych państw (o zupełnie innych klimatach). Jeśli np. klub z Cypru podejmie zespół ze Skandynawii (w środku gorącego lata), to rywale mogą przeżyć lekki szok. Chyba każdy zdaje sobie zaś sprawę, że taka pogoda promuje gospodarzy. Wszak są oni przyzwyczajeni do tego typu warunków atmosferycznych. W związku z tym będą mogli w pełni pokazać wszystkie swoje umiejętności na placu gry. Nie powinno się zatem tej właśnie materii bagatelizować.

Tropikalne upały nie sprzyjają zdobywaniu goli

Jak poszczególne warunki pogodowe wpływają na przebieg meczu? Nie jest tajemnicą, że piłkarze nie lubią grać, kiedy panują naprawdę bardzo wysokie temperatury. Ogólnie nikt nie przepada za takimi warunkami. W przypadku takiej pogody najchętniej nie robilibyśmy dosłownie nic. Każda aktywność wymaga bowiem stosunkowo sporego wysiłku. Oczywiście, sportowcy są wytrenowani. Nawet jednak zawodowcy odczuwają skutki grania w przypadku takiej pogody. Te warunki atmosferyczne na pewno nie sprzyjają zdobywaniu dużej ilości goli.

Betfan kod promocyjny na bonus
Darmowy bonus bez ryzyka 600 PLN – Kod promocyjny: BETONLINE

Nie da się ukryć, że konstruowanie akcji przychodzi bowiem o wiele trudniej. Trzeba też na to popatrzeć pod innym kątem. Tropikalne upały promują (w dłuższej perspektywie czasu) drużyny utrzymujące się przy futbolówce. Sprawa jest prosta. Permanentne gonienie za piłką prędzej czy później daje o sobie znać. W końcówce ekipy mniej zmęczone mają oczywiście więcej sił i jednocześnie więcej wolnej przestrzeni na placu gry.

Przy deszczu o wiele łatwiej o pomyłkę

Zapowiada się na ulewę? Granie przy mocnym deszczu też nie jest komfortowe. Na pewno taka pogoda również nie jest zatem zaliczana do ulubionych wśród sportowców. Nie może zatem dziwić, że w takich spotkaniach często występują absurdalne błędy. Mocny deszcz powoduje, że nieco pogarsza się widoczność. Piłka jest mokra. Tak samo, jak cała murawa. O wiele łatwiej o wywrotki. Pal licho, kiedy taka sytuacja będzie miała w przypadku napastnika. O wiele gorsze skutki mają bowiem upadki obrońców.

Legalny bukmacherOferta bonusówKod promocyjny
sts.pl29 PLN bez depozytuKod: BETONLINE
efortuna.pl2230 PLN w bonusachKod: BETONLINE
betfan.pl600 PLN bez ryzykaKod: BETONLINE

Wtedy czujny napastnik może np. osiągnąć dużą przewagę i wyjść sam na sam z bramkarzem rywali itp. Przy takiej pogodzie nie brakuje dużej liczby kiksów. Ekipy raczej unikają grania dołem. Wszak nie chcą popełnić prostych błędów, które będą opłakane w skutkach. O wiele bezpieczniej jest grać górą. Ma to jednak spore znaczenie. Jeśli bowiem do tej pory konkretny klub przede wszystkim preferował grę dołem, to teraz będzie miał spory kłopot. To zaś w pewnym stopniu wpłynie na końcowy wynik.

Co jeszcze jest istotne?

Jeżeli jesteśmy typerami i chcemy żeby obstawianie zakładów bukmacherskich przynosiło nam pieniądze to musimy sprawdzić wszystko przed wytypowaniem. Niektórzy bagatelizuje kwestię wyboru połowy. Wiele osób sądzi, że w sumie nie ma większego znaczenia, czy jedna drużyna teraz będzie atakowała na lewą lub prawą stronę. W większości przypadków tak jest. Są jednak sytuacje, kiedy o wiele lepiej jest wygrać losowanie i wskazać połowę, na której będzie się rozpoczynało. Kiedy tak się dzieje? Czasami jest tak, że jeden bramkarz musi grać całą połowę pod słońce. Nie da się ukryć, że wtedy jest o wiele prościej o pomyłki.

W trakcie strzałów ze strony rywali albo nawet stosunkowo prostych dośrodkowań. Jeśli golkiper nie będzie miał odpowiedniej czapeczki z daszkiem, to nie będzie mu łatwo. W drugiej połowie słońce może już zajść za chmury. Jeśli zatem ktoś dobrze przemyśli sprawę, to po wygraniu losowania wskażę właściwą połówkę. Dzięki temu zapewni swojej ekipie taki właśnie handicap. Warto też grać z wiatrem niż pod wiatr itd. Nic zatem dziwnego, że piłkarze przywiązują do takich szczegółów coraz większą uwagę.

Fixy bukmacherskie

Fixy bukmacherskie to inaczej ustawiane mecze, sprzedane spotkania pod bukmacherów, którzy zwykle wystawiają większe kursy na teoretycznie słabsze drużyny. Fixy bukmacherskie to plaga, z którą nikt nie może sobie poradzić.

Promocje bukmacherskie

Back to top button