Co to jest progresja?

Progresja jest systemem gry bukmacherskiej, który polega na stopniowym wzroście stawki, aż zostanie osiągnięta wygrana w zakładzie sportowym. Progresją gramy zazwyczaj przy obstawianiu na remisy w piłce nożnej i hokeju.  Weźmy taki przykład, wybierasz sobie drużynę piłkarską i stawiasz na jej remisy. W przypadku innego wyniku podwajasz stawkę i stawiasz ponownie na remis tej drużyny w jej kolejnym meczu, i tak do skutku, jakim jest wygrana. Wygrana zwraca nam wszystkie wcześniej postawione stawki, dzięki czemu jesteśmy do przodu.

progresja
Co to jest progresja w zakładach bukmacherskich?

Dla kogo progresja?

Progresja jest sposobem gry dla graczy, którzy po pierwsze są bardzo cierpliwi, a po drugie mają dość spory zapas budżetu. Jaka jest idea sposobu gry w progresję? Założenie jest takie, że remisy występują dość rzadko, ale dzięki temu mają dość wysoki kurs od 2.5 do nawet 5.00. Wiadomym jest także, że wybierając daną drużynę musi ona kiedyś w przyszłości zremisować (patrząc na prawdopodobieństwo jest to praktycznie nieuniknione!).

Znając te dane statystyczne należy wybrać ligę w której najczęściej występują remisy, a następnie drużynę która ma także do tego duże skłonności. Od tego momentu każde jej spotkanie typujemy na remis, aż do skutku podwajając za każdym razem włożoną ostatnio stawkę. Wygląda to np. następująco.

Załóżmy że kurs na remis wynosi 3.0 1) Pierwszy nasz zakład stawiamy 50 PLN na X po kursie 3.0

W przypadku wygranej przerywamy progresję, nasz zysk = 100 PLN. W przypadku przegranej typujemy dalej tą samą drużynę na X. 2) Drugi nasz zakład. Stawiamy 2×50=100 PLN po kursie 3.0

W przypadku wygranej przerywamy progresję, nasz zysk to 150 PLN Zysk = wygrana – stawki z 1 i 2 zakładu; 300-150 = 150 PLN !

W przypadku przegranej typujemy dalej tą drużynę na X 3) Trzeci zakład. Stawiamy teraz 2×100=200 PLN po kursie 3.0

W przypadku wygranej przerywamy progresję, nasz zysk = 250 PLN Zysk = wygrana – stawki z 1,2 i 3 zakładu; 600-350=250 PLN.

W przypadku przegranej typujemy dalej tą drużynę na X 4) Czwarty zakład. Stawiamy 2×200=400 PLN po kursie 3.0.

W przypadku wygranej przerywamy progresję, nasz zysk = 450 PLN Zysk= wygrana – stawki z 1,2,3 i 4 zakładu; 1200-750=450 PLN

W przypadku przegranej postępujemy cały czas identycznie!

Czy progresja jest dochodowa?

Jak pewnie zauważyłeś w przypadku ciągłych niepowodzeń musimy być przygotowani na wykładanie ciągle to większych pieniędzy. Progresja wymaga czasami dużego wkładu pieniędzy. Dlatego też grając tym systemem należy dysponować dość dużą gotówkę w celu zabezpieczenia się prze ewentualnym ciągłym niepowodzeniem. 

Dodatkowo trzeba być bardzo konsekwentnym i typować każde spotkanie wybranej drużyny na remis. Warto podkreślić, że remis może wpaść nawet za ponad 10 razem – dlatego warto przeanalizować i być przygotowanym na wyłożenie dużej gotówki bo z czasem ona bardzo wzrasta. Jeżeli skończysz jedną progresję, to wybierasz nową drużynę i zaczynasz postępować podobnie.

Fixy bukmacherskie

Fixy bukmacherskie to inaczej ustawiane mecze, sprzedane spotkania pod bukmacherów, którzy zwykle wystawiają większe kursy na teoretycznie słabsze drużyny. Fixy bukmacherskie to plaga, z którą nikt nie może sobie poradzić.

Promocje bukmacherskie

Back to top button