Typowanie na tzw. AKO (kurs ogólny)

Jednym ze sposobów typowania u bukmachera jest tzw. typowanie na kurs ogólny kuponu tzw. AKO (inaczej zakład zakumulowany). W ten sposób gra bardzo dużo typujących na całym świecie – w dużej części stanowią to początkujący typerzy i osoby, które nie mają zbyt dużych funduszy na zakłady, a pragną na swojej wiedzy sportowej wygrać większe pieniądze. Są to także ludzie, którzy puszczają zakłady rekreacyjnie i mają nadzieję na duże zyski!

zakłady AKO
Zakłady akumulowane AKO

Zakład AKO  nie jest receptą na całe zło

Wiemy, że typując kilka zdarzeń sportowych na jednym kuponie (puszczając tzw. kupon Combo (kombinacyjny/wielokrotny) to kursy poszczególnych typów się wymnaża co daje kurs ogólny kuponu tzw. AKO.

Typowanie te polega więc na zebraniu na jednym kuponie kilku a nawet kilkunastu ciekawych i najbardziej prawdopodobnych typów, tak aby osiągnąć bardzo wysoki kurs ogólny, dzięki czemu stawiając małą kwotę np. 2 PLN możemy wygrać nawet kilka, a nawet kilkanaście tysięcy złotych.

Niestety grając w ten sposób wygrać nie jest prosto, gdyż prawdopodobieństwo wytypowania poprawnie kilku, czy nawet kilkunastu wyników sportowych nie jest proste i pewne. Należy zauważyć, że z każdym dodatkowym zdarzeniem prawdopodobieństwo strasznie maleje. Jednakże w przypadku trafienia wszystkich typów wygrana jest zadawalająca, a ewentualne straty stawek na zakłady nie są aż tak duże jak w przypadku innych sposobów gry – chyba że stawiamy bardzo duże pieniądze i mamy nadzieję na gigantyczną wygraną (które także się co jakiś czas zdarzają!). Warto jednak pamiętać, że w bukmacherstwie nie można sugerować się wysokością kursów, gdyż nawet największy faworyt może ponieść porażkę. 

Gdzie grać zakłady akumulowane AKO?

Bardzo dobrą ofertę dla osób, które lubią tak grać ma legalny bukmacher Fortuna, który na tego typu kupony daje dodatkowe bonusy i oferuje jedne z najwyższych kursów wśród bukmacherów internetowych. Firma eTOTO także często oferuje różne promocje na kupony akumulowane, jest to także bardzo dobry wybór do typowania zakładów kombinacyjnych. 

Aby zwiększyć prawdopodobieństwo do kuponów zawierających wiele zdarzeń proponowane są przez bukmacherów różne systemy rozpisowe, dzięki którym w przypadku nie trafienia nawet kilku spotkań na kuponie otrzymujemy wygraną (kupon taki rozpisywany jest od kilku do nawet kilkuset zakładów). Zapraszamy do zapoznania się z systemami bukmacherskimi dostępnymi w firmach bukmacherskich. Wykorzystując systemy także masz szansę na większe wygrane, ale dodatkowo asekurujesz się w przypadku małego niepowodzenia i nieprzewidzenia dokładnie wszystkich rezultatów.

Fixy bukmacherskie

Fixy bukmacherskie to inaczej ustawiane mecze, sprzedane spotkania pod bukmacherów, którzy zwykle wystawiają większe kursy na teoretycznie słabsze drużyny. Fixy bukmacherskie to plaga, z którą nikt nie może sobie poradzić.

Promocje bukmacherskie

Back to top button