Jak obstawiać Ligę Narodów UEFA?

Bardzo niewiele czasu zostało do pierwszych spotkań w ramach II edycji Ligi Narodów UEFA. To stosunkowo nowy format w piłce nożnej, dlatego postanowiliśmy przybliżyć czytelnikom najważniejsze zasady. Czy warto obstawiać spotkania w ramach Ligi Narodów UEFA za spore pieniądze? A może lepiej się tego wystrzegać?

jak obstawiać ligę narodów
Czy obstawianie Ligi Narodów jest opłacalne?

Czym cechuje się formuła rozgrywek Ligi Narodów?

Kiedy rok temu startowała Liga Narodów UEFA wiele osób tak naprawdę do końca nie wiedziało, o co tutaj chodzi. Nawet sami piłkarze. W jednym z wywiadów Robert Lewandowski przyznał bez ogródek, że te rozgrywki są nieco enigmatyczne (użył oczywiście nieco innych słów). Jakie są tutaj zatem najważniejsze zasady? Jeśli chcesz typować spotkania Ligi Narodów UEFA, to warto na początku zapoznać się z tym aspektem. Drużyny z rankingu zostały podzielone na kilka grup. Dzięki temu spotkania mają być rozgrywane spomiędzy reprezentacjami mającymi mniej więcej podobny potencjał.

W ramach Ligi Narodów UEFA nie ma zatem potyczek typu Niemcy – San Marino, Francja – Gibraltar itp. Najlepsi z każdej grupy awansują potem do turnieju finałowego. W poprzedniej edycji najlepsza okazała się Portugalia. Gracze dowodzeni przez Fernando Santosa w decydującym spotkaniu ograli Holandię 1:0. W porównaniu do poprzedniej edycji nastąpiło kilka zmian. Chociażby w aspekcie liczby ekip w najsilniejszych grupach. W I edycji Ligi Narodów UEFA w grupie były 3 reprezentacje narodowe. Polska mierzyła się z Portugalczykami oraz Włochami. Złośliwi twierdzą, że zmiana nastąpiła po to, by uratować Niemców. Nasi zachodni sąsiedzi na mapie geograficznej zajęli bowiem ostatnie miejsce w swojej grupie.

Darmowe 29 PLN bez depozytu w STS

Kod promocyjny: BETONLINE

Zasady były takie, że trzecia reprezentacja narodowa spada do niższej dywizji. Wprowadzono jednak zmianę, że teraz w najsilniejszych grupach będą występowały po 4 drużyny. Kilka ekip narodowych na tym skorzystało. Nie tylko Niemcy, ale również Polska, która także okazała się najsłabsza w swojej grupie. To oznacza, że teraz, w fazie grupowej, każda reprezentacja rozegra łącznie 6 potyczek (3 u siebie oraz 3 na wyjeździe).

Cały czas są to spotkania towarzyskie

Liga Narodów UEFA powstała głównie po to, by zastąpić spotkania towarzyskie. Zorganizowano swego rodzaju turniej, który (pomimo nie do końca jasnych zasad) został przyjęty całkiem dobrze w środowisku piłkarskim. Trzeba jednak pamiętać, że cały czas są to mecze towarzyskie; tylko pod nieco innym szyldem.

Osoby, które chcą obstawiać takie potyczki w firmach bukmacherskich muszą zatem mieć się na baczności. Trzeba dobrze zastanowić się i przeanalizować to, jak dane reprezentacje narodowe będą podchodziły do konkretnych potyczek. Kibice piłki nożnej na pewno doskonale pamiętają, że np. dla Jerzego Brzęczka był to czas na eksperymenty. Obecny selekcjoner kadry Polski testował nie tylko zawodników, lecz również systemy. Z marnym skutkiem, ponieważ zajęliśmy ostatnie miejsce w grupie. To jednak pokazuje, że niektórzy traktują te rozgrywki z przymrużeniem oka.

Legalny bukmacherOferta bonusówKod promocyjny
sts.pl29 PLN bez depozytuKod: BETONLINE
efortuna.plFreebet 20 PLNKod: BETONLINE
betfan.pl100 PLN bez ryzykaKod: BETONLINE

Na potwierdzenie tych słów trzeba też przytoczyć ostatnie powołania Jerzego Brzęczka. Wśród graczy zabrakło Roberta Lewandowskiego. Jerzy Brzęczek postanowił dać wolne kapitanowi, który ma za sobą sezon życia. To jednak kolejny dowód na to, że nie są to rozgrywki, w których gra się na 100%. Gdyby były to eliminacje, to jesteśmy przekonani, że Robert Lewandowski pojawiłby się na zgrupowaniu. Tak samo, jak kilku niemieckich zawodników, którzy też dostali wolne. Liga Narodów UEFA to zatem turniej, który jednak trzeba dalej traktować jako towarzyski.

Czy warto wydawać dużo pieniędzy na obstawianie Ligi Narodów UEFA?

Z tego względu warto być ostrożnym obstawiając spotkania w ramach Ligi Narodów UEFA. Tam kursy bukmacherskie są z reguły atrakcyjne ale to może wywieźć nas w pole. W meczach kontrolnych wynik tak naprawdę nie jest do końca najważniejszy. Selekcjonerzy próbują bowiem nowych zawodników, sprawdzają nowe systemy gry. Liga Narodów UEFA to po prostu etap przygotowań do ważniejszych potyczek. Chodzi np. o eliminacje do Mistrzostw Świata, Mistrzostw Europy. Nie da się ukryć, że jest to swego rodzaju poligon doświadczalny przed Mistrzostwami Europy, które zostaną rozegrane w 2021 roku (z powodu koronawirusa impreza została przełożona o 12 miesięcy).

bukmacher betfan bonus
Darmowy bonus bez ryzyka 100 PLN – Kod promocyjny: BETFAN

Musisz zatem podchodzić do tego wszystkiego z dystansem. Dużym błędem byłoby obstawianie meczów i wydawanie sporych pieniędzy na spotkania towarzyskie. A takie są przecież rozgrywane w ramach Ligi Narodów UEFA. Co prawda są przewidziane pewne profity za wygrane, aczkolwiek dla wielu selekcjonerów nie są one szczególnie istotne. Najważniejsze jest to, by po prostu wypróbować takie rozwiązania, których wcześniej nie dało się sprawdzić.

Jest bowiem jasne, że testy robi się w takich potyczkach, a nie w konfrontacjach eliminacyjnych (do Mistrzostw Świata, czy Europy). Na pewno osoby, które mają zamiar typować spotkania Ligi Narodów UEFA, powinny na początku zaobserwować, jak poszczególne reprezentacje podchodzą do tych rozgrywek (kto jest powoływany, czy kadry grają pierwszym składem itp.). Warto zatem odpuścić sobie pierwszą kolejkę, bo w tej serii gier może być najwięcej niespodzianek…

Fixy bukmacherskie

Fixy bukmacherskie to inaczej ustawiane mecze, sprzedane spotkania pod bukmacherów, którzy zwykle wystawiają większe kursy na teoretycznie słabsze drużyny. Fixy bukmacherskie to plaga, z którą nikt nie może sobie poradzić.

Promocje bukmacherskie

Back to top button