Dlaczego kursy bukmacherskie ulegają zmianie?

Osoby, które nie od wczoraj są w tej branży na pewno wyraźnie dostrzegają, że kursy zmieniają się dynamicznie. Szczególnie, kiedy weźmiemy pod uwagę wydarzenia sportowe stosunkowo popularne. Im więcej inwestycji w obrębie danego spotkania, tym ta dynamika jest łatwiej zauważalna. Jak w ogóle powstają kursy? Od czego się to wszystko zaczyna? Jak na przestrzeni danego tygodnia te notowania się zmieniają? Co ma wpływ na występowanie tego konkretnego zjawiska? O tym wszystkim dowiesz się z poniższego wpisu.

dlaczego kursy bukmacherskie się zmieniaja
Dlaczego kursy bukmacherskie się zmieniają?

W jaki sposób są wystawiane kursy bukmacherskie?

Obecnie jest wiele firm bukmacherskich, gdzie można założyć konto i tym samym rozpocząć przygodę ze światem hazardu. Od razu chcemy zauważyć, że są to bukmacherzy legalni i całkowicie bezpieczni. Należy podkreślić, że każdy taka bukmacher ma (a przynajmniej powinna mieć) zawodowców od wystawiania kursów na dane dyscypliny. Jak zaś w praktyce wygląda ten proces? Zazwyczaj jest maksymalnie kilka firm, które są na tyle pewne siebie, że w 100% samodzielnie wystawiają kursy na konkretne wydarzenia sportowe, rozrywkowe, polityczne.

Takie podmioty bukmacherskie jak STS online mają bowiem znakomitych speców od danych sportów, którzy nie tylko posiadają dużo wiedzy teoretycznej, ale też i sporo doświadczenia. Poza tym mają wiadomości z dziedziny matematyki i potrafią korzystać z nowoczesnych narzędzi. Dzięki nim wystawianie kursów odbywa się bardzo szybko. Jest to szczególnie istotne w przypadku najbardziej popularnych spotkań. W tym przypadku gracze – zainteresowani daną ofertą – mają bowiem nawet kilkaset rożnych opcji do wyboru!

Dlatego dobrym pomysłem jest korzystanie z porównywarki kursów bukmacherskich, która obejmuje wszystkie zakłady sportowe mające dane wydarzenie w swojej ofercie. Dzięki temu w szybki sposób mamy pogląd, gdzie kurs jest najwyższy.

Darmowe 29 PLN bez depozytu w STS

Kod promocyjny: BETONLINE

Nie jest tajemnicą, że niektórzy bukmacherzy w Polsce wolą zaś poczekać i zaobserwować, jakie kursy zostały wystawione przez największych graczy na rynku. Potem takie notowania są po prostu powielane; jedynie z drobnymi różnicami. Czasami te różnice dotyczą natomiast konkretnej marży.

Pamiętaj bowiem, że każdy bukmacher online, czy to STS, Fortuna czy nawet Betfan ma swoje indywidualne stawki w tym zakresie. Dla niektórych zakładów bukmacherskich to znacznie bardziej bezpieczna opcja. Wolą tak zrobić, niż samemu wystawiać kursy i narażać się tym samym na kosztowne pomyłki. Nie może zatem zaskakiwać, że generalnie kursy na wydarzenia są bardzo zbliżone.

Dlaczego jedne kursy rosną, a drugie maleją?

Kiedy są wystawiane pierwsze kursy bukmacherskie na dane spotkanie? Jeśli chodzi o mecze piłki nożnej, to zazwyczaj minimum kilka dni przed planowanym terminem rozegrania konfrontacji. Tylko czasami zdarza się inaczej. Np. wtedy, kiedy jedna kolejka była rozgrywana w środku tygodnia i buki dość długo czekają, by pieczołowicie przeanalizować, jak dane rezultaty mogą wpłynąć na postawę ekip w najbliższej serii gier. Od momentu wystawienia kursów do pierwszego gwizdka sędziego może zdarzyć się bardzo dużo.

sts wojna bonus
Obstawianie gier karcianych w STS z bonusem za darmo

Nic dziwnego, że wpływa to (w mniejszym albo większym stopniu) na notowania. Co jednak odciska swoje piętno w tym właśnie temacie? Są to m.in. kontuzje ważnych zawodników. Chyba jest jasne, że brak najlepszego strzelca powoduje, że dana ekipa będzie miała mniejsze szanse na końcowe zwycięstwo. Na kursy wpływają również po części sami gracze. Jeśli sporo typerów zagrało na gospodarzy, to kursy na tę drużynę spadną. Tak, by buk był zabezpieczony pod kątem wszystkich możliwych ewentualności. Porządne firmy bukmacherskie tak naprawdę wygrywają bowiem zawsze. Niezależnie, czy triumfują gospodarze/goście, czy może jest po prostu remis.

Kiedy najlepiej obstawiać konkretne spotkania?

Niektórzy zastanawiają się, czy lepiej typować mecze jak najwcześniej, czy jak najpóźniej. Naszym zdaniem, ten drugi wariant jest o wiele lepszy. Na pewno jest bezpieczniejszy. Od momentu wystawienia kursów do początku spotkania może zdarzyć się wiele, co wiesz z poprzedniego akapitu. Im bliżej potyczki, tym zaś mniej niewiadomych. Dzięki temu łatwiej jest po prostu ocenić to, która z ekip będzie miała większe szanse na zwycięstwo w danej konfrontacji. Czasami trzeba liczyć się z nieco mniejszymi kursami niż na samym początku. Chodzi jednak o to, by w jak największym stopniu wyeliminować ryzyko porażki.

Fixy bukmacherskie

Fixy bukmacherskie to inaczej ustawiane mecze, sprzedane spotkania pod bukmacherów, którzy zwykle wystawiają większe kursy na teoretycznie słabsze drużyny. Fixy bukmacherskie to plaga, z którą nikt nie może sobie poradzić.

Promocje bukmacherskie

Back to top button