Legalni bukmacherzy w Polsce 2019

Obecnie w Polsce jest 15 legalnych spółek, prowadzących działalność bukmacherską, a 14 z nich jest dostępnych również online. Co decyduje o ich legalności? Dowiedz się, gdzie możesz legalnie korzystać z usług podmiotów hazardowych.

legalni bukmacherzy
Legalni bukmacherzy internetowi w Polsce 2019

Wymogi dla spółek bukmacherskich

Każdy bukmacher musi ubiegać się o licencję na prowadzenie działalności w Ministerstwie Finansów, wszyscy legalni bukmacherzy muszą posiadać takie zezwolenie. Aby taką zdobyć, dana spółka musi spełnić kilka warunków. Po pierwsze: musi posiadać swoją siedzibę na terenie Rzeczpospolitej. Ponad to każdy bukmacher prowadzący swoje zakłady online musi posiadać rozszerzenie „.pl” w swojej domenie.

Wszystkie inne bukmacherskie strony internetowe z rozszerzeniem „.com” działają w Polsce nielegalnie. Te spółki kuszą swoich klientów brakiem odciąganego podatku, przez co potencjalna wygrana jest większa.

Jednak w Polsce za obstawianie zakładów w u nielegalnych bukmacherów podlega się karze grzywny sięgającej nawet 740 000 zł. Zgodnie z ustawą z 2017 roku takie strony mają być blokowane. 

Aby sprawdzić czy dany bukmacher działa na terenie Polski legalnie należy wejść na stronę Ministerstwa Finansów, gdzie znajdują kopie wydanych decyzji.

Bukmacherzy posiadający zezwolenie Ministra Finansów

  • Jedną z najbardziej rozpowszechnionych spółek bukmacherskich jest Fortuna z siedzibą w Cieszynie, która na terenie Polski posiada ponad 600 punktów naziemnych, w których można zawierać zakłady. Rozpoczęła swoją działalność w 1995 roku. Sponsoruje także kilka polskich klubów piłkarskich, jak na przykład Legia Warszawa. Zalety Fortuny to szeroka oferta zakładów, video mecze na żywo, dobre kursy na piłkę nożną.     
  • Najdłużej działającym bukmacherem w Polsce jest Totolotek, który rozpoczął swoją działalność już w 1993 roku. Jest jedyną firmą działającą w RP, która należy do Międzynarodowego Stowarzyszenia firm Loteryjnych i Totalizatorów. Stowarzyszenie te jest oficjalnym partnerem UEFA. Od 2017 jest oficjalnym sponsorem piłkarskiego Pucharu Polski. Posiada 500 punktów naziemnych do zawierania zakładów.
  • Natomiast spółką, która ma największy udział w rynku bukmacherskim w Polsce jest  Star-Typ Sport Sp. Z.o.o, nazywana potocznie STS. Swoją siedzibę w Polsce posiada w Katowicach. Posiada 420 punktów naziemnych rozmieszczonych na terenie Rzeczypospolitej, jest także oficjalnym sponsorem piłkarskiej Reprezentacji Polski. Swa działalność prowadzi od 1997r.

Powyższe spółki są najdłużej działającymi i największymi w Polsce legalnymi bukmacherami. Jednak w ostatnich latach powstało wiele nowych mniejszych jak na przykład: LV Bet, Milenium, Forbet czy SuperBet, które próbują podbić rynek bukmacherski w Polsce, a szacuje się, że około 5 mln Polaków chociaż raz w życiu obstawiło zakład u bukmachera.

Fixy bukmacherskie

Fixy bukmacherskie to inaczej ustawiane mecze, sprzedane spotkania pod bukmacherów, którzy zwykle wystawiają większe kursy na teoretycznie słabsze drużyny. Fixy bukmacherskie to plaga, z którą nikt nie może sobie poradzić.

Promocje bukmacherskie

Back to top button